Flakron Bexheti emërohet në postin e sekretarit shtetëror në Ministrinë e Politikës Sociale

ina-online
ina-online

26/09/2023

Flakron Bexheti prej dje ka nisur detyrën si sekretar shtetëror në Ministrinë e Politikës Sociale.

“Pas nominimit tim nga ana e Kryesisë qëndrore të ASH, muaj më parë si Sekretar shtetëror në Ministrinë e Politikës Sociale, dua tju njoftoj që edhe zyrtarisht kam marë detyrën në fjalë! Pozicioni i Sekretarit shtetëror përbën një sfidë të re për mua si njeriu më kompetent për funksionimin dhe koordinimin sa më të efikas të administratës së MPPS”, ka nënvizuar ndër të tjera, Flakron Bexheti.

Ai ka shtuar se do të zotohet që pozitën në fjalë do e ushtroj me përgjegjësinē më të madhe në kuadër të kompetencave dhe mundësive ligjore, me profesionalizëm, duke punuar me nder dhe përkushtim të plotë në interes të funksionimit sa më efikas të Ministrisë dhe gjithë qytetarëve, punëtorëve, të drejtat e tyre, dhe kategorive të ndijeshme që përfaqëson kjo Ministri. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Artan Grubi Izet Mexhiti

Mexhiti: Artan Grubi po luan kumar me fatin e shqiptarëve të Maqedonisë

billkasami

Kasami: Ta bëjmë edhe Maqedoninë shtet shqiptar

spital-804x380-696x329

Manoleva: Sistemi shëndetësor do të funksionojë pa pengesa gjatë kohës së Samitit të OSBE-së

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

IMG_6886

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, ndërroi jetë vajza e ish-ministrit shqiptar

Spitali_tetove-780x470-2

Ndalohet një punonjëse në Spitalin e Tetovës, ka inçizuar pacientë në mënyrë të paautorizuar

fatmir-besimi2

Besimi: Përmbushja e marrëveshjes për kryeministër shqiptar është investim në një të ardhme të përbashkët

Fatmir Besimi

A do të bëhet edhe kryeministër, ja çka thotë Besimi?

INFO

NA NDIQ