Flamuri shqiptar do të vendoset në objektin e Komunës së Preshevës

ina-online
ina-online

27/11/2023

Kryetari i Preshevës Shqiprim Arifi, ka thënë se të hënën në objektin e Komunës së Preshevës do të vendoset flamuri kombëtar shqiptar.

Arifi theksoi se vendosja e flamurit do të bëhet në ora 12:30, një ditë para 28 nëntorit.

“Prandaj, jeni të ftuar të përcjellni si dhe më pas do te jem ne dispozicion për intervista”, ka thënë ai.

Simbolet kombëtare shqiptare janë penguar shpesh nga autoritetet serbe.

Në shkurt, Gjykata e Vranjës e kishte dënuar ish-kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, Ragmi Mustafin, si dhe institucionin që ai e kryeson, për kundërvajtje, pas ngritjes së flamurit kombëtar shqiptar, më 28 nëntor të vitit të kaluar, për nder të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

kfor

Eksperti amerikan zbulon planin e Vuçiqit – jep këtë parashikim? (FOTO)

nexhmedin spahiu

Parashikimet e Profesor Spahiut që i vërtetoi koha

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

Labinota-Murtezi.png

Labinotë Demi Murtezi paditet për diskriminim të personave LGBTIQ+

tabela-open-balkan-ballkani-hapur

Tregu i vetëm i punës në Maqedoni të Veriut, Shqipëri dhe Serbi

Albin Kurti Shkup

Kurti tregon pse nuk mori pjesë në Samitin e Tiranës

INFO

NA NDIQ