Flet gruaja që u plagos nga bashkëshorti dhe i cili vrau dy fëmijët e përbashkët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2022

Advije R. (38) është nëna e dy djemve (11, 13) nga Glinde, të cilët u qëlluan nga babai Flamur R. (44). Tani ajo është marr në pyetje për ngjarjen nga hetuesit.

“Anketa ishte vetëm e shkurtër dhe do të vazhdojë”, thotë prokurori publik Lübeck, informon portali Shtegu. Hetuesit vazhdojnë të heshtin për përmbajtjen.

Advije R. ishte e vetmja që i mbijetoi sulmit të bashkëshortit të saj, i cili më pas qëlloi vetveten në ditën e Krishtlindjes. Edhe gruaja ishte qëlluar, u dërgua në klinikë e plagosur rëndë dhe fillimisht ishte në koma.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia gjermane gjermani

Shqiptari (23) arratiset nga policia gjermane me 200 km/h

kurti len

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Cyrih të Zvicrës (FOTO)

Kurti len opozita kasami gashi mexhiti

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Berlin (FOTO)

policia italiane

Kërkohej nga Italia, shqiptari arrestohet në aeroportin e Valencias

policia-kosoves

Hajnat bëjnë kërdi në shtëpinë e mërgimtarit në Gjilan, ia vjedhin çantën me mbi 145 mijë euro që i solli nga Zvicra

ilir ikonomi

Ilir Ikonomi, fituesi i Çmimit ‘Lumo Skëndo’ me ‘Apostulli-n’

zvicer zurich cyrih

Universiteti i Cyrihut tërhiqet nga renditja ndërkombëtare e universiteteve

zvicer-1

Gjeneva mund të kërkojë taksi elektrike nga viti 2030

euro

Sa do të rriten pagat në eurozonë?

INFO

NA NDIQ