Re toksike mbi Tetovë, pas djegies së 100 tonëve bojëra dhe llaqe në Falishë (VIDEO)

Picture of INA
INA

22/11/2023

Një zjarr masiv ka përfshirë sot një depo bojërash dhe llaqesh në fshatin Falishë të Tetovës. Kjo situatë ka shkaktuar ndotje masive, ashtu që retë toksike kanë mbërritur edhe mbi Tetovë.

Sipas Qendrës për Menaxhim Me Kriza, zjarri ka shpërthyer sot rreth orës 10:30, që ka marrë flakë masive. Brenda një periudhe disa orëshe zjarri është shuar me ndihmën e zjarrëfikësve nga Tetova, por edhe nga Shkupi, Gostivari dhe Kumanova.

Për shkak të tymit të dendur dhe jashtëzakonisht të dëmshëm, banorët janë paralajmëruar që të dalin në ambiente të hapura dhe të mbyllin dritaret e shtëpive. (INA)

TË FUNDIT
5 orë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga
5 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
6 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
6 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
8 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

ME TE LEXUARA

6 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
16 orë
Komisioni Evropian fton Shkupin dhe Athinën t’i përmbahen marrëveshjes për ndryshimin e emrit
12 orë
Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson
6 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
16 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-05-20-23-16-19-497_com.facebook.katana-edit

Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

GJYKATA

Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

INFO

NA NDIQ