Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Picture of INA
INA

30/05/2024

Trajneri i Barcelonës, Hansi Flick thuhet se është i gatshëm ta shesë Pedrin, duke gjetur zëvendësuesin perefekt të tij.

Sipas El Nacional, trajneri gjerman është më se i gatshëm ta bëjë këtë shkëmbim dhe thuhet se është një adhurues i mesfushorit të Bayer Leverkusen, Florian Wirtz.

Wirtz ka qenë jashtëzakonisht mbresëlënës në një sezon që ka parë ekipin e tij të fitojë ligën gjermane pa humbur asnjë ndeshje të vetme.

Në përgjithësi, 21-vjeçari ka bërë 49 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 18 gola dhe 20 asistime në një rol të mesfushës sulmuese. Megjithatë, duket tejet befasuese që Blaugranët janë të gatshëm të lënë të lirë Pedrin, i cili konsiderohet si një nga talentet më të mirë në Spanjë.

Mesfushori katalanas luan një rol pak më të thellë në krahasim me Wirtz. Megjithatë ai ka humbur 19 ndeshje në të gjitha garat për shkak të lëndimeve këtë vit.

Në përgjithësi, Pedri ka bërë 34 paraqitje në të gjitha garat për Barcelonën, duke shënuar katër gola dhe pesë asistime. Deri më tani gjatë kohës së tij në Camp Nou, spanjolli ka fituar një herë La Ligën.Pavarësisht sugjerimeve për këtë lëvizje, nuk ka gjasa që Wirtz të dëshirojë t’i bashkohet klubit katalanas. Me Xabi Alonson që mbetet te Bayer Leverkusen dhe klubi që siguron futbollin e Ligës së Kampionëve për sezonin e ardhshëm, e ardhmja duket e ndritshme për skuadrën gjermane.

Nga ana tjetër, Barcelona nuk arriti të fitojë La Ligën këtë vit, duke përfunduar 10 pikë pas rivalit të madh Real Madridit. Përveç kësaj, ata u eliminuan nga Liga e Kampionëve në fazën çerekfinale.

TË FUNDIT
33 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
34 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
59 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
1 orë
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

ME TE LEXUARA

59 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
15 orë
8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë
34 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
15 orë
Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)
33 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
15 orë
Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë
15 orë
FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia
15 orë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

LEXO MË SHUMË

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

xhaka gjermani

Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

Skoci Hungari

Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

INFO

NA NDIQ