Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve

Picture of ina-online
ina-online

28/05/2024

Trajneri i ri i Barcelona-s, Hansi Flick, ka rekomanduar nënshkrimin e sulmuesit të Villarealit, Alexander Sorloth, si një rezervë për Robert Lewandowski, sipas El Nacional.

Norvegjezi shënoi 26 gola dhe dha gjashtë asiste në 41 ndeshje në të gjitha ndeshjet e luajtura këtë sezon dhe thuhet se është gjithashtu në radarin e Atletico Madridit.

Sipas El Nacional, Flick ende i beson Lewandowskit, i cili ka luajtur nën drejtimin e tij te Bayern Munich. Megjithatë, ai e pranon se sulmuesi polak nuk po luan në nivelet e mëparshme për shkak edhe të moshës së tij.

Lewandowski do të mbushë 36 vjeç këtë gusht dhe Barcelona ka kërkuar një sulmues rezervë për ta mbështetur atë për disa kohë.

Alexander Sorloth është një perspektivë e mirë për katalanasit këtë verë, veçanërisht pasi norvegjezi pati një sezon mjaft të mirë me Villarealin.

Flick thuhet se i ka rekomanduar me forcë emrin e Sorloth drejtorit sportiv të Barcelonës, Deco, pasi gjermani beson se çmimi i tij nuk do të ishte shumë i rëndë për xhepat e klubit.

Megjithatë, Barcelona mund të përballet me konkurrencë të ashpër nga rivalët e Atletico Madridit, të cilët po kërkojnë gjithashtu një zëvendësues ideal për sulmuesin spanjoll Alvaro Morata.

TË FUNDIT
16 minuta
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
2 orë
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
3 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
4 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
4 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

ME TE LEXUARA

15 orë
VIDEO/ Momente trishtimi, ja si reaguan lojtarët shqiptarë pas përfundimit të ndeshjes me Spanjën
5 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024
1 ditë
Kroaci–Itali luhet për gjithçka
15 orë
Rama: “Largohemi nga Europiani me kokën lart”
4 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
1 ditë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!
14 orë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit
4 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

LEXO MË SHUMË

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Spanja Luis De La Fuente

De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

IMG_3560

Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

euro 2024

Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

IMG_3554

Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë

sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite

MATEUS

Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët!

INFO

NA NDIQ