Florent Muslija nga Paderborni te Frajburgu në Bundesligë

INA
INA

25/01/2024

Mesfushori sulmuesi Florent Muslija ka kompletuar transferimin e tij te Frajburgu në Bundesligë. Muslija ishte i jashtëzakonshëm në Bundesliga 2 me Paderbornin, ku në 70 ndeshje arriti të shënoi 25 gola dhe të dhurojë 14 asistime.

“Kam mundur të përjetoj atmosferën e mrekullueshme në stadiumin Europa-Park në ndeshjen e kupës në vjeshtë. Tani mezi pres të njoh shokët e mi të rinj, të zhvillohem më tej këtu dhe të jap gjithçka për klubin”, ka thënë Florent Muslija.

Florent Muslija do të mbajë veshur fanellën me numër 23. Detajet e kontratës dhe marrëveshjes mes klubeve është rënë dakord që të mos zbulohen. Muslija është po ashtu njëri ndër lojtarët kryesor të Kosovës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ