Florentino Perez kërkon në Madrid “yllin” e Manchester City

INA
INA

12 Shtator, 2023

Pavarësisht se “gjeli” francez, Kylian Mbappe mbetet objektivi i madh i Real Madrid, “ylli” Paris Saint-Germain, kaloi një verë plot polemika, duke mos arritur të kompletojtë sërish, kalimin e tij në “Santiago Bernabeu”, me 24-vjeçarin që ka nisur sezonin e fundit me kampionët e Francës, ndërkohë që Florentino Perez pëlqen edhe një sulmues tjetër përveç tij.

Sipas raportimeve më të fundit të mediave spanjolle, Presidenti i “galaktikëve”, Florentino Perez pëlqen shumë 23-vjeçarin e “qytetarëve” të Manchester City, Julian Alvarez, me këtë të fundit që sezonin e shkuar fitoi Kupën e Botës me Argjentinën dhe tripletën e famshme me “qytetarët”.

Mirëpo, pavarësisht se konsiderohet një qendërsulmues modern, plot cilësi dhe me aftësinë për të shënuar gola, Mbappe mbetet sërish objektivi kryeso i “mbretërve”, të cilët përveç francezit tashmë do të tentojnë edhe blerjen e Alvarez gjatë merkatos

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

caci-xavi-hernandez

Xavi me kontratë të re te Barcelona

ronaldo

Cristiano Ronaldo vishet me rroba arabe për Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite

nagelsman

Gjermania, Nagelsmann: Këtu, për të fituar Europianin

degea

De Gea po mendon pensionimin

inter

Fond i Lindjes së Mesme, gati për të blerë Interin

kombetarja

UEFA dënon Shqipërinë për ndeshjen me Poloninë…

caci-xavi-hernandez

Xavi zgjat kontratën me Barcelonën

fc shkupi

Voska përballet me Shkupin, Vardari me Gostivarin

Messi Mesi Inter Miami

“I vetmi argjentinas që nuk mori mirënjohje nga klubi”, Messi zbulon hatërmbetjen me PSG

INFO

NA NDIQ