Florian Marku rikthehet sonte në ring, sfidohet nga Dylan Moran

Picture of ina-online
ina-online

02/09/2023

Pas më shumë se një viti, Florian Marku do të rikthehet sonte në ring.

Boksieri shqiptar do të sfidohet nga irlandezi, Dylan Moran. Meçi do të zhvillohet në “AO Arena”, në Manchester.

Lufta do të zhvillohet më 10 raunde, teksa i takon kategorisë së peshave të lehta.

Marku synon që edhe sonte të vazhdojë me rekordin e tij si i pamposhtur.

30-vjeçari nga Lushnja ka 12 fitore në boksin profesionist dhe një barazim. Shtatë prej fitoreve i ka të arritura me nok-aut.

Në anën tjetër, Moran ka 18 fitore dhe një humbje. Tetë prej përballjeve i ka fituar me nok-aut.

TË FUNDIT
15 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
15 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
16 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
16 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
17 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

21 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
20 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
17 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
16 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
16 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
15 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
15 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
1 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ