Fluturimi Prishtinë-Shtutgart/Anullohet prej një zënke të stuardesës me kosovarin

0

Për shkak të një konflikti mes një stjuardese e një udhëtari fluturimi Prishtinë-Shtutgart u anulua, raporton T7. Fluturimi nga Prishtina për në Shtutgart të Gjermanisë ishte planifikuar të ndodhte pasditen e së dielës. Ani pse gjithcka ishte gati dhe udhëtarët hipën në aeroplan, pasi u nis, aeroplane u kthye mprasht.
Kjo për shkak të një konflikti mes një stjuardese dhe një udhëtari. Ngjarjen e tregon njëri nga udhëtarët që pa gjithë situatën…

Edhe në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, e konfirmojnë anulimin e fluturimit. E në kompaninë e cila kishte organizuar fluturimin, nuk japin detaje për arsyen e anulimit të fluturimit në fjalë.

Realizimi i këtij fluturimi ndodhi tek të hënën paradite. Sipas të dhënave në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, ‘’Adem Jashari’’, kompania kreu fluturimin pas orës 10:00 të hënën. T7

LAJMET QENDRORE

LAJMET QENDRORE

Gepostet von Gazeta Express am Montag, 10. Juni 2019