Foden kërkon kontratën e re, për tu bërë më i paguari te Man. Siti

INA
INA

11/03/2024

Fill Foden është duke kaluar sezonin më të mirë të karrierës së tij, por dëshiron që ato paraqitje në fushë të shpërblehen. Anësori sulmues i Man. Sitit ka luajtur 41 ndeshje deri më tani këtë sezon, duke shënuar 18 gola dhe 10 asiste.

Një paraqitje dhe rendiment i shkëlqyer për talentin e rritur në akademinë e “qytetarëve”, që synon të qëndrojë, por në kushte të caktuara. Sipas asaj që raportoi “Football Insider”, Foden synon të zgjasë kontratën me Sitin për aq kohë sa ai të përputhet me lojtarët më të paguar në ekip dhe në të gjithë Premier Ligë.

Në vitin 2022 ai rinovoi deri në vitin 2027, duke fituar 200,000 stërlina në javë. Tani, 24-vjeçari dëshiron ta zgjasë më tej kontratën, duke marrë një rrogë edhe më të lartë.

Nga ana tjetër, edhe në radhët e klubit kampion ekziston dëshira për të nisur një negociatë dhe për ta mbyllur sa më shpejt me tym të bardhë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

INFO

NA NDIQ