Fol: ANKETA E BRIMA – Fronti opozitar në epërsi ndaj BDI-ASH-së (DOKUMENT)

INA
INA

27/07/2023

Portali Fol.mk shkruan se anketa e fundit e realizuar nga agjencia BRIMA për barometrin politik në vend ka nxjerrë në pah rejtingun e partive politike, si dhe të koalicioneve të mundshme, nëse zgjedhjet do të mbaheshin nesër.

Koalicioni BESA-ALTERNATIVA-GRUPI I ZJARRIT dominon skenën politike shqiptare me 26.0%, ndërsa koalicioni i mundshëm BDI-ASH-PDSH 23.4%. Për parti tjetër apo koalicion janë deklaruar 3.8% e të anketuarve.

Të pyetur për partitë politike veçmas, të anketuarit janë deklaruar 5.9% për BDI, 4.8% për Lëvizjen BESA, 3.2% për ASH.

Anketa është realizuar në periudhën prej 01 korrikut deri 21 korrik./Fol.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

Kovacevski

Kërkesa e opozitës shqiptare për ministra në qeverinë teknike, Kovaçevski: Propozimet bëhen nga partia më e madhe opozitare

stevo pendarovski

Pendarovski: Provokimet nacionaliste janë rezultat i fushatave propagandistike nga qendrat e huaja

pushk-gjahu

Vritet 56 vjeçari në Kërçovë nga një pushkë gjuetie

protesta cashke

Protesta në Çashkë, disa prindër kundërshtojnë paralelen në gjuhën shqipe

Kodra-e-Diellit_11_1

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

policia-franceze-france

Helmi që përmban Notre Dame: a mund të vrasë? (FOTO)

INFO

NA NDIQ