Fond i Lindjes së Mesme, gati për të blerë Interin

Picture of INA
INA

22/09/2023

Një fond i Lindjes së Mesme gati për të blerë Interin sipas kushteve të vendosura nga Suning. Sipas asaj që raportohet nga “Tuttosport” dhe “Corriere dello Sport”, është lajmi i madh në lidhje me të ardhmen e klubit zikaltër.

Një interes aq i avancuar sa sugjeron që një ofertë zyrtare duhet të arrijë mjaft shpejt. Siç shkruajnë dy gazetat sportive, “Raine Group”, banka e investimeve e cila së bashku me “Goldman Sachs” morën iniciativën të propozonin dosjen e klubit Italian tek invesitorët e mundshëm dhe kanë gjetur një investitor të mundshëm nga Lindja e Mesme, të interesuar për të marrë pjesën më të madhe të klubit.

Familja Zhang ka si horizont kohor skadimin e 275 milionë euro të huasë së marrë nga “Oaktree” në maj 2021. Kredi të cilën do të duhet ta shlyejnë me interes që do ta çojë shifrën në gati 400 milionë deri në të njëjtin muaj të vitit 2024.

“Suning” e vlerëson Inter në mbi një milliard euro dhe tashmë një fond i Lindjes së Mesme tepër i fuqishëm është gati për të plotësuar këtë kërkesë./abcnews/

TË FUNDIT
6 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
7 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
8 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
8 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
21 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

8 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
8 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
7 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
6 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
1 ditë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ