Fondi i Sigurimeve Shëndetësore nga e hëna fillon me grevë

ina-online
ina-online

02/02/2024

Nga e hëna (5 shkurt) Sindikata pranë Fondit të Sigurimeve Shëndetësore do të hyjë në grevë. Sipas tyre, të gjitha njësitë rajonale të Fondit do të jenë në grevë dhe do të kryejnë vetëm detyrat e nevojshme të punës.

Kështu që, vetëm një punonjës në njësitë rajonale do të jetë i ngarkuar për marrjen e dokumenteve.

“Të punësuarit falënderuan qytetarët dhe mjekët për mbështetjen dhe mirëkuptimin e deritanishëm, të cilët i përkrahin punëtorët në kërkesat e tyre dhe janë në krah të punëtorëve në FSHSH dhe e kuptojnë problemin e tyre me pagat”, thonë nga Sindikata.

Me këtë rast ata paralajmëruan konferencë për media për të hënën në ora 11:30 para ambienteve të Fondit./Lajmpress

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ