Forcat e Armatosura të Shqipërisë ofrojnë 400 vende të lira pune, Rama fton të rinjtë të aplikojnë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2023

Një ditë pasi qeveria shqiptare vendosi rritjen e pagave prej 7 për qind për ushtarakët, duke filluar nga muaji mars, kryeministri Edi Rama ka ftuar të rinjtë të bëhen pjesë e Forcave të Armatosura Shqiptare, duke aplikuar për mundësitë e punësimit.

Në një postim në rrjete sociale, Rama ka shkruar se Forcat e Armatosura ofrojnë 400 vende të reja pune dhe me rritjen e fundit të pagave për rreth 7 mijë ushtarakë ata janë ndër më të paguarit në rajon.

Ai shtoi se shumë shpejt ushtarakët shqiptar do të kenë paga në mesataren e pagave të NATO-s.

https://www.facebook.com/ediramaal/posts/pfbid0Sd2HPDYrY4oX1Z2AKLHGkG1G91UPYoeG9RwnCWyhhAavhkASTvDHgTMkYizTehCQl

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

1713276973_klevisaymeri

Me BMW e shpejtësi 170 km/h,shqiptarja përplas për vdekje dy të rinj

Igli Hasani2

Hasani në Hagë ankesa për shqiptarët në Preshevë

Spartak Ngjela

“Enver Hoxha më thirri, u pendova që s’i shkova”, trondit Spartak Ngjela: Më thanë se do më vriste, i kalova poshtë shtëpisë, ai u ngrit…!

begaj qosja sinani

Presidenti Begaj takoi akademikun Rexhep Qosja

aksidenti shqiperi

Vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri, ndër më të lartat në Europë! Vendi ynë, i gjashti në listë

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

rama macron makron

Nga takimi kokë më kokë me Macron, te marrëveshjet që do të firmosen, agjenda e kryeministrit Rama në Francë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria shton buxhetin për mbrojtjen dhe rrit kapacitetin e armatimit

INFO

NA NDIQ