Forcat izraelite kryejnë bastisje gjatë natës në Bregun Perëndimor, qindra palestinezë të arrestuar

INA
INA

23/10/2023

Bastisjet e ushtrisë izraelite në Bregun Perëndimor vazhdojnë edhe mëngjesin e së hënës, me dhjetëra të arrestuar që nga e diela, sipas autoriteteve dhe mediave.

Agjencia zyrtare e lajmeve Wafa tha në një raport të lëshuar rreth orës 10:00, se të paktën 120 palestinezë, përfshirë 40 punëtorë nga Gaza, u arrestuan në të gjithë Bregun Perëndimor, shkruan Al Jazeera.

Ndërkaq, të paktën 60 palestinezë u vranë në sulmet ajrore ushtarake izraelite gjatë natës në Rripin e Gazës, tha sot qeveria e Hamasit.

Sipas informacioneve, 17 persona u vranë në një shtëpi në Rripin verior të Gazës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

grat me te fuqishme

Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë, kryeson Ursula von der Leyen

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Rusia gjatë natës ka lëshuar 48 drone mbi Ukrainë, rrëzohen 41

JIM townsend

Townsend: Nuk mendoj se do ketë shpërthim lufte në Ballkan

Benjamin Netanyahu

Netanjahu: Vetëm ushtria izraelite mund të çarmatosë Gazën

mexhiti arabi

Mexhiti: Maqedonia e Veriut dhe Emiratet e Bashkuara Arabe do të forcojnë bashkëpunimin në shëndetësi

INFO

NA NDIQ