Forcat izraelite të Mbrojtjes: Mbi 100 ushtarë izraelitë të vrarë që nga operacioni tokësor

INA
INA

11/12/2023

Më shumë se 100 ushtarë izraelitë kanë janë vrarë që nga fillimi i ofensivës tokësore të Izraelit në Gaza.

Forcat Mbrojtëse të Izraelit thonë se tre nga katër janë vrarë në luftime në jug të Gazës, ndërsa i katërti vdiq në një aksident trafiku të lidhur me ushtarakët.

IDF ka publikuar emrat e 430 trupave të vrarë që nga sulmet e Hamasit më 7 tetor, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Nga këto vrasje, 101 janë vrarë që kur IDF filloi sulmin e saj të gjerë tokësor në Gaza më 27 tetor, i cili ka vazhduar që atëherë, përveç një armëpushimi shtatëditor që përfundoi më 1 dhjetor.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

policia gjermane gjermani

Gjermani: 4 të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një familje

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

gjermania-780x470

A po rikthehet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

Aleksej Navalny

Disa orë para funeralit të Alexei Navalny, familja nuk kanë një makinë për të transportuar trupin

Lloyd Austin Llojd

Austin: Nëse Ukraina bie, besoj se NATO do të hyjë në luftë me Rusinë

spitali - Gaza

Masakër në Gaza, forcat izraelite vrasin mbi 100 palestinezë që prisnin ndihmat humanitare

Biden

Biden: Pasoja të rënda për Ukrainën, nëse Kongresi nuk e miraton ndihmën

INFO

NA NDIQ