Forcat ruse sulmojnë në Mykolaiv, 5 të vrarë dhe 7 të plagosur

Të paktën pesë persona janë vrarë dhe shtatë janë plagosur në një sulm që ka ndodhur pranë një stacioni të transportit publik në Mykolaiv.

Guvernatori i Mykolaiv, Vitaliy Kim ka ndarë një video në Telegram, ku njofton për sulmin.

Në video, Kim jep numrin e të vdekurve si katër, por më pas ai ka postuar në Telegram për të thënë se për momentin dihet tashmë për shtatë të plagosur dhe pesë të vdekur. /abcnews.al