Formacionet Chelsea – Arsenal, Xhaka dhe Mustafi titullarë

Chelsea pret sonte në Stamford Bridge, Arsenal-in për të zhvilluar ndeshjen gjysmëfinale të EFL Cup.

Për këtë takim që nis nga ora 21:00, sapo janë publikuar formacionet zyrtare, përcjellë Klan Kosova.

Ka qenë në dyshim, por nga minuta e parë do të paraqiten yjet shqiptarë, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Këto janë formacionet:

Chelsea: Courtois, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Moses, Fabregas, Kante, Drinkëater, Alonso, Hazard, Morata.

Rez: Pedro, Bakayoko, Zappacosta, Willian, Batshuayi, Luiz, Eduardo.

Arsenal: Ospina, Chambers, Mustafi, Holding, Bellerin, Ëilshere, Xhaka, Maitland-Niles, Iwobi, Welbeck, Lacazette.

Rez: Mavropanos, Mertesacker, Sanchez, Walcott, Elneny, Macey, Nelson. /KlanKosova/