Formula e Guardiolës për të fituar

INA
INA

17 Maj, 2023

Pep Guardiola këmbëngul se arritjet e tij janë të jashtëzakonshme, edhe nëse Manchester City nuk e arrin që ta fitojë tripletën.

“Cityzens” kanë shansin që fitojnë për herë të pestë në gjashtë vite titullin e Premier Ligës, Fa Cup si edhe Ligën e Kampioneve.

Por si fillim ekipi i drejtuar nga Guadiola duhet që të kualifikohet në finale.

City pret Real Madridin në “Etihad Stadium”, me takimin e parë në “Bernabeu” që përfundoi 1-1.

“Trashëgimia ime tashmë është e jashtëzakonshme. Kam qenë edhe më parë në të tillë situatë. E dimë shumë mirë se çfarë rëndësie ka kjo përballje. Ndoshta është një nga sfidat me të rëndësishme për ne që kur jemi bërë bashkë. Për kompeticionin, për rivalin, për shumë gjëra. Nuk duhet të bëjmë diçka të jashtëzakonshme. Thjesht të jemi vetvetja e të fitojmë një ndeshje të arrijmë finalen”.

Ndërsa trajneri Karlo Ançeloti i ka idetë e qarta për takimin e kthimit në Manchester. Reali i tij duhet të bëjë një ndeshje më të mirë se sa ajo në Madrid.

“Guximi është thelbësor në të tilla lloj ndeshjesh. Si në nivel individual, ashtue dhe në atë kolektiv. Ne duhet të kemi një karakter të fortë që të dimë të durojmë dhe të vuajmë. Është e qartë se ne mendojmë se ata do të kërkojnë maksimumin. Dhe ka gjasa që ata të shënojnë që në minutat e para. Në fakt, ne të gjithë e kujtojmë atë që ndodhi në këtë fazë sezonin e kaluar. Do të jetë emocionuese! E sigurt që do të bëhet një ndeshje e mrekullueshme”.

Sipas italianit, “Cityzens” kanë ekipin më të mirë në Europë momentalisht.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

INFO

NA NDIQ