“Formulat” nëpër Tetovë-Shkup, radari kap veturat me 227 dhe 214 km/h

INA
INA

05/06/2023

Në aksin rrugor Shkup – Tetovë gjatë një kontrollit të policisë së trafikut me radar janë kapur dy makina me shpejtësi marramendëse prej 227 dhe 214 kilometra në orë.

Sipas raportit të policisë, gjatë kontrolleve të ditës së djeshme janë ndaluar dy makina me shpejtësi tejmase të tejkaluar dhe të ndaluar në komunikacion për shkak të rrezikshmërisë së lartë. Zëdhënësi i policisë në Tetovë, Marjan Josifovski theksoi se ndaj shoferëve do të ketë sanksionime me ligj, që përpos gjobave do të ketë edhe konfiskim të patent shoferit.

Por në këtë rast nuk dihet se a do të vlej ndalesa deri në 1 vit apo edhe më shumë. Në aksion rrugor Shkup – Tetovë dhe Tetovë – Gostivar janë shqiptuar edhe 92 gjoba të tjera për tejkalim shpejtësie.

“SPB Tetovë me thirrje drejt shoferëve të mos i drejtojnë automjetet shumë shpejtë, sepse numri më i madh i fatkeqësive në komunikacion janë rezultat i shpejtësisë jo të adaptuar me kushtet në rrugë dhe para së gjithash ato me pasoja më të rënda”, porositi zëdhënësi Marjan Josifovski.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

artan grubi

Grubi: Do të mbulohen shpenzimet e rrugës për administratën shtetërore në vlerë prej 50%

vrasja ekuador remzi azemi

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

INFO

NA NDIQ