FOTO/Avioni i veçantë nga SHBA-ja prek tokën shqiptare

Picture of ina-online
ina-online

28/06/2023

Një avion i SHBA-ve, CV-22 Osprey, ka prekur tokën shqiptare pak para se të kthehej në bazë. Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada e SHBA në Shqipëri ku ka ndarë edhe disa pamje spektakolare nga avioni tiltrotor.

“Pjesëtarë të Forcave Ajrore nga Krahu i 352-të i Operacioneve Speciale në Royal Airforce Mildenhall vizituan Tiranën të dielën për të kryer trajnimin për njohje e zonës.

Avioni i tyre CV-22 Osprey kreu një ndalesë për furnizim përpara se të kthehej në bazë. CV-22 Osprey është një avion tiltrotor që kombinon cilësitë vertikale të ngritjes, fluturimit dhe uljes vertikale të një helikopteri me karakteristikat e distancës së gjatë, efikasitetin e karburantit dhe shpejtësinë e një avioni turboprop.

Misioni i CV-22B është të kryejë misione të infiltrimit, eksfiltrimit dhe rifurnizimit me rreze të gjatë për forcat e operacioneve speciale”,-thuhet në njoftim.

  

TË FUNDIT
5 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
10 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
15 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
15 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

ME TE LEXUARA

19 orë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
19 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
18 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
18 orë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut
15 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
15 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
10 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
5 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

LEXO MË SHUMË

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

shengjin velipoje

Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

Kamala Harris 2

Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

kufi tabanoc

LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

ksamil sarande

Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

INFO

NA NDIQ