FOTO/ Babai i Rita Orës i përgjigjet kritikave për foton me Gjokoviq, nxjerr foton e vërtetë

ina-online
ina-online

29/10/2023

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Rita Ora sot është “gozhduar” nga kosovarët pasi u pa duke buzëqeshur me nacionalistin serb që flet kundër Kosovës, tenistit, Novak Djokovic.

Rrjetet sociale u mbushën me kritika për kosovare  që pak javë më parë u akuzua pse e mori flamurin serb në skenë në koncertin e saj në Hungari, shkruan Periskopi.

Pas gjithë kësaj buje, babai i Rita Orës ka dal me një reagim ku tërthorazi thumboi mediat kosovare.

Ai publikoi se çka kanë raportuar mediat ndërkombëtare, duke iu dërguar një mesazh mediave në Kosovë se s’është dashur të merren me të qeshuren që e pati me Djokovicin.

Tenisti serb njihet për komentet anti-Kosovë. Ai kishte bërë homazhe për terroristët serbë që vdiqën në Banjskë, ku morën pjesë në sulmin terrorist në Kosovë/Periskopi/

fb_iframe_widget_fluid” data-href=”https://www.facebook.com/1111304927/posts/10228818228536472″ data-width=”640″>

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Gjykata jep detaje, ja si ndodhi vrasja e Liridonës

leonardi naimi

“Ti rri këtu”, vëllai i Liridonës tregon si ua fshehu Naimi skenarin e vërtetë të vrasjes

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

Naim Murseli

Naim Murseli hyn në gjykatë fshehurazi nga mediat, çka e pret porositësin e vrasjes së gruas

mjeke

Gjermania po ndryshon sistemin e pushimit mjekësor

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt, dalin sot para gjykatës

Naim Murseli

Vëllau i Liridon rrëfen momentet pas vrasjes: “Naimi s’e hapte telefonin, ish shku në Swiss Diamond kish porosit me hangër”

INFO

NA NDIQ