FOTO/Kovaçevski takim lamtumirës me ambasadoren gjermane Holstein

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka takuar ambasadoren e Republikës Federale të Gjermanisë, Anke Hollstejn, e cila përfundon mandatin e saj në vendin tonë.

Në takim, Kryeministri Kovaçevski e falënderoi për miqësinë e madhe dhe të sinqertë me Republikën Federale Gjermaninë dhe për kontributin e madh të Gjermanisë dhe angazhimet personale të ambasadores Holshtejn, në zhvillimin e proceseve demokratike dhe integruese evropiane të vendit tonë.

Në takim, Republikës së Maqedonisë së Veriut iu përcoll mbështetje e fuqishme nga RF Gjermanisë për të vazhduar me hapa të rinj në rrugën e integrimeve evropiane, veçanërisht në këtë vit të rëndësishëm 2023. Kjo, siç është konstatuar, hap mundësi për dinamikë të përshpejtuar deri në anëtarësimin e plotë në Bashkimin Evropian, ku dhe përket vendi.

 

https://www.facebook.com/Dimitar.Kovachevski/posts/626604319468987

 

 

TË FUNDIT
15 minuta
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
19 minuta
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
23 minuta
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
35 minuta
Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi
8 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

ME TE LEXUARA

14 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
20 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
12 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
19 orë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
8 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

LEXO MË SHUMË

moti shiu

Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër

Lajcak

Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

KFOR KS

Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

ebrahim raisi

Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

INFO

NA NDIQ