FOTO/Reali e prezanton portierin e ri, Kepa

ina-online
ina-online

15 Gusht, 2023

Real Madridi e ka prezantuar sot portierin Kepa Arrizabalaga përmes një ceremonie.

Portieri spanjoll u huazua për një vit tek “Los Blancos”, ndërsa u prezantua nga presidenti Florentino Perez, shkruan “Gazeta Express”.

Ai e zgjodhi fanellën me numrin 25, ndërsa do ta zëvendësojë të lënduarin rëndë, portierin belg Thibaut Courtois, i cili mund të rikthehet vetëm vitin tjetër.

E portieri që është në pronësi të Chelseat, u shpreh i lumtur dhe krenar që iu dha mundësia të mbrojë në “Santiago Bernabeu”.

“Kjo është njëra prej ditëve më të rëndësishme dhe më speciale të karrierës sime sportive dhe të jetës sime. Jam mjaft krenar dhe i nderuar që jam në Real Madrid. Do të punoj fort që ta jap kontributin tim, në stërvitje dhe në ndeshje. Shpresoj që do ta pasurojmë kabinetin e Realit me trofe dhe ta rrisim namin e klubit. Hala Madrid!”, ka thënë fillimisht ish-portieri i Athletic Bilbaos, i cili uron që Courtois të shërohet sa më shpejt.

Kepa Arrizabalaga joins Real Madrid on loan from Chelsea

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ