FOTO/“Shën Valentini më i hidhur”, burri i dërgon trëndafila te varri bashkëshortes që humbi jetën nga tërmeti

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2023

Turqia dhe Siria disa ditë më parë u godit nga një tërmet tragjik që shkaktoi vdekjen e mijëra qytetarëve.

Erkan Uçar nga tërmeti humbi bashkëshorten, nënë e tre fëmijëve. Në ditën e të dashuruarve ai ka shkuar në varrin e saj dhe i ka dërguar trëndafila, teksa u shpreh se ky ishte Shën Valentini më i dhimbshëm dhe i hidhur për të.

Në foton më poshtë shihet Uçar dhe tre fëmijët, Merve 9 vjeç, Nehir 5 vjeç dhe Berat 1 vjeç.

“Në momentin e tërmetit nuk kam qenë në shtëpi sepse kam qenë në detyrë. Gruaja dhe fëmijët më kanë mbetur nën rrënoja. Ndërsa gruaja ime ka vdekur nën rrënoja, fëmijët e mi janë nxjerrë të gjallë. Falë Zotit. Ky është Shën Valentini më i hidhur për mua”, tha ai.

 

https://www.facebook.com/izmirliyiiz/posts/499170732418728

 

 

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

lypsar shkup

Nga papunësia, fëmijët i detyrojnë të kërkojnë lëmoshë – Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve në Rrugë

Kurti

Kurti: Një grua u vra mizorisht nga një vrasës burrë, drejtësia të veprojë pa vonesa

Bilall Kasami

Zyrtarisht nisën punimet për ndërtimin e stadiumit të Tetovës, Kasami e bëri përhajr me bulzoder (FOTO)

bujar osmani arben taravari

Ndikimi rus në Maqedoni përmes “Ballkanit të Hapur”/Taravari kundër, Osmani pro

rama macron

Rama-Macronit: Nëse ke nevojë për dikë në momente të vështira, thërrisni një shqiptar

Kurti len opozita kasami gashi mexhiti

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Berlin (FOTO)

bujar osmani haki aziri monstra

12 vjet nga rasti “Monstra”, VLEN: Bujar Osmani si kishte mashtruar me rastin e Haki Azirit të kidnapuar nga shërbimi sekret

INFO

NA NDIQ