FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

INA
INA

5 Qershor, 2023

Babai dhe menaxheri i Lionel Messit, Jorge Messi, u pa teksa po hynte në një ndërtesë me presidentin e Barcelonës, Joan Laporta, ndërsa më pas pranoi se djali dëshiron që të kthehet në “Camp Nou”.

PSG konfirmoi se argjentinasi do të largohet nga “Park de Prans” dhe sfida kundër Klermont që përfundoi me rezultatin 3-2 ishte e fundit e tij me parisienët. Klubi saudit Al-Hilal po bën gjithçka që ta bindë shtatë herë fituesin e “Topit të Artë” t’i thotë “PO” dhe i ka bërë sulmuesit një ofertë faraonike me vlerë 400 mln dollarë në një sezon.

Në garë për shërbimet e 35 vjeçarit është edhe Inter Majemi në SHBA. Por i ati i futbollistit u takua me numrin 1 të blaugranave në shtëpinë e këtij të fundit.

“Leo dëshiron që të kthehet te Barcelona dhe do të më pëlqente që ta shikoja të sërish te Barça. Kalimi i tij te Barça sigurisht që është një opsion”, tha Horge Mesi pas bisedës.

Familja e futbollistit dëshiron që të rikthehet në Barcelonë, ku ka jetuar për 17 vite.

Gjatë karrierës së tij te Barcelona, futbollisti argjentinas realizoi mbi 650 gola.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5224

Taravari: Nëse lejohet rikthimi i Gruevskit, ASH do ta shyrtojë pjesëmarrjen në Qeveri

Screenshot_2023-09-22-22-29-57-752-edit_com.android.chrome

Driton Kuka: Me zjarr, ujë dhe me xhudon e Kosovës s’ka lojë

Agim islami2

Amnistia / Agim Islami: Kriminelët është më me rëndësi të lirohen, sesa të pafajshmit!

Arben Taravari

Taravari: Ligji për Amnisti kalon javën e ardhshme

caci-xavi-hernandez

Xavi me kontratë të re te Barcelona

ronaldo

Cristiano Ronaldo vishet me rroba arabe për Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite

nagelsman

Gjermania, Nagelsmann: Këtu, për të fituar Europianin

degea

De Gea po mendon pensionimin

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ