Fotografi të pabesueshme të peshkaqenëve kapin valët vetëm disa metra larg nga plazhi

0

Fotografi të pabesueshme të dy peshkaqenëve që kapin valë vetëm disa metra nga një plazh i njohur Australian tregojnë se sa e rrezikshme mund të jetë në sërf për njerëzit.

Fotografitë e pabesueshme panë peshkaqenët ndërsa notonin lart e poshtë me lëvizjen e oqeanit, transmeton lajmi.net.

Një imazh tjetër kapi gjitarët, të cilët mund të kalojnë nëpër ujë me shpejtësi të madhe, duke fluturuar në një valë të mrekullueshme.

Bisha të hipur në ujë u kapën nga fotografi profesionist Sean Scott, 43-vjeç, nga Burleigh Heads, Australi. Takimi zgjati për dy orë, ku babai i tre fëmijëve u lumturua në befasi nga 200 metra larg Beach Bluff, në Australi.

The copper sharks can swim at speeds of 35 miles-per-hour

Sean tha: “Kjo ishte një nga takimet më të pabesueshme të jetës së egër që kisha”. “Shumë njerëz përpiqen të më thonë se goditja ishte e rreme, por shpresoj që kjo të vendos drejtpërdrejt rekordin. Unë kurrë nuk i kam ndarë të gjitha këto imazhe më parë”.

Red Bluff është një vend kampingu bregdetar në Australinë Perëndimore. Disa nga surferët më të mirë në botë vizitojnë midis majit dhe gushtit çdo vit për valët.

Po ashtu të njohur si peshkaqeni i bronzit, krijesat e paraqitura janë në 10 peshkaqenët kryesorë që më së shpeshti implikohen në sulme të paprovuara ndaj njerëzve, me gjithsej 15 incidente që kur filluan regjistrimet në shekullin e 16-të. /Lajmi.net/