Franca fiton ndeshjen e vështirë ndaj Austrisë

Picture of ina-online
ina-online

17/06/2024

Franca nuk e ka nisur në formën më të mirë të mundshme Kampionatin Evropian, por ka arritur të sigurojë fitoren në duelin e parë të grupit kundër Austrisë, shkruan gazeta online Reporteri.net.

Ndeshja ishte e dominuar plotësisht nga “Trekolorët”, mirëpo Austria rrezikonte nëpërmjet kundërsulmeve dhe goditjeve të lira.

Golin e vetëm francezët e realizuan gjatë pjesës së parë kur pas një depërtimi të Mbappes nga ana e djathtë, harkimin e tij në portën e tij e çoi mbrojtësi austriak Maximillian Wobert në minutën e 37.

Ndërkaq, në pjesën e dytë, Mbappe nuk arriti të realizonte kur ishte përballë me portierin e Austrisë dhe goditja e tij përfundoi jashtë portës.

Raste të tjera shpërdoroi edhe Marcus Thuram.

Ylli më i ri i Real Madridit, Mbappe ende nuk ka realizuar gol në Kampionate Evropiane.

Me këtë fitore, Franca tubon tre pikë në pozitën e dytë, aq sa ka edhe Holanda në pozitën e parë.

TË FUNDIT
2 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
2 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
3 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

3 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
2 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
2 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
1 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ