Franca gjunjëzoi Belgjikën

Picture of INA
INA

01/07/2024

Kolo Muani është heroi i Francës ndeshjen e sotme, pasi pas shumë tentativash nga ana e “gjelave”, ishte ai që zhbllokoi rezultatin dhe kaloi skuadrën në fazën tjetër.

Në minutën e 85-të të ndeshjes Kolo Muani i ndihmuar edhe nga devijimi i Vertongen arriti të mposhte portierin belg në minutën e 85-të, i cili deri në atë moment kishte mbajtur rrjetën të paprekur.

Kur dukej sikur ndeshja do të shkonte në shtesë Kolo Muani ka kthyer në gol, mbase rastin më të dobët të ndeshjes.

Pas shumë tentativae të Tochuameni-t, Mbape dhe Griezman, francezët zhbllokuan rezultatin vetëm në minutën e 85-të.

Ndërkohë që edhe Belgjika pati disa raste të arta për shënim, por disa herë pasaktësia e fubollistëve dhe në disa raste Maingan nuk arritën të dërgonin topin në rrjetë.

Franca është skuadra e 5-të finaliste çerekfinaliste pas Gjermanisë, Zvicrës, Francës dhe Anglisë.

TË FUNDIT
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
12 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
12 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
12 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
12 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
1 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
1 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ