Francezët e nisin merkaton me “vrull”, PSG realizon 2 “goditje” në 1 ditë

INA
INA

5 Qershor, 2023

Gjigandët francezë të PSG duket se e kanë nisur me shumë vrull këtë merkato vere, teksa pasi arriti akordin me anësorin e Real Madrid, Marco Asensio, i cili ishte ditën e sotme për të kryer vizitat mjekësore në Paris, bordi i francezëve po përgatitet të mbyllë një tjetër transfertë.

Bëhet fjalë, për mesfushorin defensiv të Sporting Lisbon, Manuel Ugarte, me uruguajanin dhe agjentin e tij Jorge Mendes, të cilët aktualisht janë në kryeqytetin francez për t’iu nënshtruar ekzaminimeve mjekësore, përpara firmosjes së kontratës.

Klubi ka bërë gati kontratat si për spanjollin Asensio, por dhe për Ugarte, ku për ish-lojtarin e Real Madrid ka menduar për një marrëveshje deri në vitin 2027, ndërsa për “shkatërruesin” e Sporting një marrëveshje deri në vitin 2028. /i.m /abcnews.al

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

INFO

NA NDIQ