Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit

Picture of INA
INA

29/05/2024

Jeton Shaqiri nga Fronti Europian thotë se ende nuk janë dorëzuar dhe se nuk pranon se ky koalicion do të kalojë në opozitë. Shaqiri në Daily Click në TV21 tha se po presin veprimet e Mickoskit pas marrjes së mandatit.

“Ne presim dorëzimin e mandatit, presim atë që do të duhet pas dorëzimit të mandatit. Dimë edhe historinë që ka ndodhur në vitin 2006. Por një gjë duhet ta garantoj, ata mbi 130 mijë votues të Frontit Europian do të mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë. Duhet kryetarja e shtetit ta dorëzojë mandatin, dhe secili në atë periudhë kohore që e merr mandatin, prapë komform ligjit, ka të drejtën që të negociojë të gjithë, por përvoja e ka treguar, por mbi të gjitha edhe marrëveshja e majit, mandatari duhet të marrë përfaqësuesin që ka fituar më shumë te komuniteti tjetër, pas marrjes së mandatit, do të shohim se cilin veprim do ta bëjë”, tha mes tjerash Shaqiri.

https://www.facebook.com/TV21Videos/videos/462526756163354/?ref=embed_video

TË FUNDIT
12 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
21 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
21 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
21 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
21 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

21 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
12 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
22 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
22 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
21 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
21 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
21 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
21 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
21 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ