Fronti Evropian hapi shtabin në Studeniçan, Sadiki bashkë me Bexhetin dhe Grubin (VIDEO)

Picture of ina-online
ina-online

13/04/2024

Fronti Evropian mbrëmë hapi shtabin zgjedhor në Studeniçan. Në këtë tubim morën pjesë kandidatët për deputetë të prirë nga Blerim Bexheti si bartës liste në zonën e parë zgjedhore bashkë me Naim Bajramin, kryetari i komunës së Studeniçanit, Azem Sadiki, zëvendëskryeministri Artan Grubi dhe zyrtarë të tjerë të koalicionit.

“Hapja e Shtabit Komunal i Frontit Europian në Studeniçan. Uroj të kemi fushatë të mbarë e të suksesëshme. Na priftë e mbara!”, ka shkruar Sadiki në një postim në rrjetet sociale.

“Kënaqësi të isha sot në mesin e aktivistëve të Frontit Europian në Studeniçan për të hapur së bashku Shtabin Zgjedhor dhe për të paralajmëruar fitoren e madhe në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare. Përkrahja për nunrin 4 dhe Dr. Bujar Osmani, misionin e Presidentit të parë shqiptar dhe ndryshimet kushtetuese është evidente në çdo takim me qytetarët e vendit. Bashkë do të ruajmë orientimin euro-amerikan të vendit tonë, do t’i themi JO Rusisë, PO Europës!”, ka shkruar Grubi. (INA)

Shiko videon KËTU

TË FUNDIT
9 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
2 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
3 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
4 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"

ME TE LEXUARA

1 ditë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
6 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
1 ditë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
23 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
5 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
1 ditë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
20 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
5 orë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

kasami

Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në

INFO

NA NDIQ