Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

Picture of ina-online
ina-online

21/09/2023

Kreu i Partisë Demokratike Evropiane, Arjanit Hoxha, i pyetur për lidhshmërinë e emrit të partisë së tij me Frontin Evropian të promovuar nga kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, deklaroi e ata ende nuk e kanë të qartë se çfarë përfshin ky front. Por sipas tij, ideja për “front evropian” nuk është për ta hedhur.

“Nga ajo të cilën ne e dëgjojmë, nuk është ide që duhet hedhur. Unë e kam thënë edhe në të kaluarën në pozicione të tjera se çdo ide që ka të bëjë me unifikim, së pari të faktorit politik shqiptar dhe së dyti, të faktorit politik që është i orientuar pro-evropian, për të vijuar rrugëtimin e shtetit, ne jemi të hapur të bashkëbisedojmë dhe të ecim drejt kësaj. Dhe kjo nuk është asgjë e keqe”, tha mes tjerash Arjanit Hoxha.

Megjithatë, siç thotë Hoxha, ai dhe partia e tij do të bisedojnë për këtë ide vetëm kur të dihet qartë se çfarë përmban e kush janë mbështetësit apo se çka duan të arrijnë më këtë Front./KlanMacedonia

TË FUNDIT
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
16 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
16 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
16 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
17 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

ME TE LEXUARA

11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
20 orë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
20 orë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
20 orë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
18 orë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
23 orë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
17 orë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

INFO

NA NDIQ