Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë

Picture of INA
INA

29/05/2024

Koalicioni Fronti Evropian ka paraqitur padi në Gjykatën Administrative pas vendimit të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për rivotimin në Zhelinë, në qendrën e votimit 2101 në fshatin Larcë. Gjykata duhet të vendosë brenda 48 orëve nga marrja e padisë.

Më herët KSHZ-ja nuk e pranoi kundërshtimin e Frontit Evropian për rivotimin e kësaj qendre votimi, me të cilin koalicioni i udhëhequr nga BDI-ja humbi një deputet në rezultatet e 8 majit, ndërsa koalicioni VLEN mori një mandat deputeti. Për të kompletuar përbërjen e Kuvendit, KSHZ-ja duhet të shpallë emrin nga koalicioni VLEN që duhet të zërë deputetin e Biljal Kasamit, i cili nga ana e tij dorëzoi dorëheqjen në legjislativ.

Kasami në vend të deputetit vendosi të mbetet kryetar bashkie. Administrata do të vendosë për mandatin e fundit parlamentar.

TË FUNDIT
9 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
10 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
11 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
11 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
13 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

23 orë
17 vjet burg për shqiptarin nga Maqedonia që vrau gruan në Zvicër
22 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
23 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
17 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
23 orë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
17 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
23 orë
Samiti i Paqes për Ukrainën, presidentja Siljanovska niset sot për në Zvicër

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ