Fronti Evropian sot mblidhet në Pallatin e Kulturës në Tetovë

Picture of ina-online
ina-online

02/06/2024

Bashkimi Demokratik për Integrim përmes një njoftimi zyrtar ka ftuar të gjitha strukturat e partisë dhe funksionarët në mbledhjen e përbashkët të Frontit Europian, që do të mbahet sot në Pallatin e Kulturës në Tetovë.

“Të nderuar, Anëtarë të Këshillit të përgjithshëm dhe Anëtarët e Kryesisë së Këshillit të Përgjithshëm të BDI-së, Anëtarë të Këshillit Kombëtar të BDI-së, Udhëheqës dhe Anëtarë të Sekretariateve të BDI-së, Kryetarë të Degëvë të BDI-së, Kryetarë të Komunave dhe Këshilltarë Komunalë, nga rradhët e BDI-së, Deputetë, Ministra, Zëvendës Ministra dhe Sekretarë Shtetërorë, nga rradhët e BDI-së, Drejtorë, Zëvendës Drejtorë, anëtarë të bordeve drejtuese dhe mbikëqyrëse, nga rradhët e BDI-së Ftoheni sot, e diel (2 qershor 2024), me fillim në ora 13:00 në Pallatin e Kulturës në Tetovë, në mbledhjen e përbashkët të organeve partiake dhe përfaqësuese të Frontit Europian”, thonë nga BDI.

Gjatë një prononcimi për Klan Maqedoni, Ministri Kreshnik Bekteshi, bëri të ditur se BDI-ja nuk shqyrton opsione që nënkuptojnë sjellje destruktive, por kryesisht metoda demokratike të veprimit të menjëhershëm, në kuptimin se si do të veprojnë deputetët e Frontit në Kuvend, por edhe Kryetarët e Komunave, këshilltarët dhe funksionarët tjerë.

TË FUNDIT
3 sekonda
Fatmir Mexhiti emërohet drejtor i ri i Klinikës së Neurologjisë
16 minuta
Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin
48 minuta
Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski
1 orë
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
1 orë
Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
20 orë
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
1 ditë
Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit
6 orë
Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit
1 ditë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
3 orë
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
1 ditë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?

LEXO MË SHUMË

fatmir mexhiti

Fatmir Mexhiti emërohet drejtor i ri i Klinikës së Neurologjisë

Screenshot_20240625-150013~2

Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin

Samka Ibraimovski

Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

qehaja siljanovska

Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja

hristijan mickoski

Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

INFO

NA NDIQ