“Fronti opozitar” dhe karshillëku kundër BDI-së?!

Picture of ina-online
ina-online

30/08/2023

shkruan: Naser Pajaziti

Ata që vërtetë e kanë nda mendjen me i bo karshillëk BDI-së dhe Ali Ahmetit apo “front opozitar” sa më urgjentisht të lënë kacafytjet në distancë dhe dokrrat, me akuza e kundërakuza, sepse ky kurs s’ka kokërr vlere dhe të çon me kokë në mur.

Njerëzit janë lodhur nga deklarimet pompoze inatçore se: Jo ai i ka fajet, jo unë e deshta, s’më deshti, po du, s’po du….?!

Populli është i mençur. Ai do diçka konkrete, me e ndje dhe me fitu guxim, besim dhe vullnet për ndryshim. Ata që janë Opozita, duhet t’ia jap këtë!

Me ofru njerëz të mençur, me hartu platformë, programe që prekin jetën, xhepin e qytetarit, frymën e tyre, mahallën, spitalet, shkollat e deri tek problemet e tjera me prefiks nacional.

O ndrrone qasjen, rrugën, ekipet, o mos maltretoni popullin! Keni bërë gabime, pranoni, rikuperoni! Pastaj mos fajësoni!

Padurueshmëria dhe ndasia e këtij spektri të përcaktuar deklarativisht “anti-BDI” në vazhdimësi mbahet në tension dhe në konflikt të palogjikshëm me inate e kapriço dhe joshje që konsiston në politikanë “tërpijana” për pushtet dhe allashverishe.

Sot jemi dëshmitarë se në çfarë derexhe është ky popull, me rini që për ditë po ikë, sepse nuk po sheh diçka të hajrit!

Kjo përplasje e ashpër mund të jetë një “deja vu”, dhe se të gjithë e dijmë dhe jemi dëshmitarë të të gjithë atyre dashuriçkave në jorganin e përbashkët qeverisës me Ali Ahmetin!

Ata dhe ne janë dëshmitarë se çdo ditë në heshtje po ikin të rinjtë tanë. Jemi të prekur të gjithë, sepse na iku vëllau, kusheriri, fqiu e miqësia.

A e kanë të qartë se s’do ngelen votues për ta, për cenzuse e pazare?!

TË FUNDIT
12 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
12 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
13 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
14 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
15 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
12 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
1 ditë
Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni
12 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
1 ditë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
20 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
20 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ