Fshati që po shuhet. Nga 150 shtëpi të banueshme kanë ngelur vetëm 5 shtëpi në Llomnicë (VIDEO)

ina-online
ina-online

20/01/2024

Nga 150 shtëpi të banueshme para disa viteve kanë ngelur vetëm 5 shtëpi dhe 5 nxënës të këtij fshati. Llomnica është një fshat që po shuhet dhe po shuan edhe oxhakun e fundit të këtij dimiri. Nuk dihet nëse vitin e ardhshëm nga një oxhak do të del tymi.

Ky fshat i boshatisur sipas dy tre banorëve thonë është shkaku i menaxhimit të keq të politikës shqiptare që kurrë nuk investuan në këto fshatra malore andaj edhe të gjithë ikën disa në mërgim e disa në qytete.

Llomnica ka vetëm pesë nxënës të shkollës fillore edhe ata mund të jenë nxënësit e fundit që do të ulen në bankat e shkollës së LLomnoicës pas tyre nuk dihet nëse do të ketë më.

Për të gjithë këtë mund të ndiqeni videon e realizuar nga gazetari i portali TetovaSot dhe TS, Nevrij Ademi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INFO

NA NDIQ