FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

ina-online
ina-online

26/09/2023

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka njoftuar se ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turne madhor ndërkombëtarë.

Bëhet e ditur se UEFA i ka besuar FSHF-së dhe Shqipërisë organizimin e finaleve të Kampionatit Evropian 2025 në grupmoshat U17, raporton KosovaPress.

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s në mbledhjen e sotme që u zhvillua në Qipro ka votuar pro kandidaturës së FSHF-së, me finalet e turneut kontinental që do të zhvillohen në Shqipëri pas dy vitesh.

Investimet në infrastrukturë me stadiumet e reja, që plotësojnë kriteret e duhura për turne ndërkombëtarë, apo edhe eksperienca e pasur e administratës së FSHF-së në mikpritjen dhe organizimin e turneve ndërkombëtarë ka bindur sërish UEFA-n që t’ia besojë Shqipërisë një tjetër ngjarje madhore.

Në majin e vitit 2022, në Shqipëri u organizua finalja e parë Ligës së Konferencës (AS Roma-Feyenoord), ngjarje historike kjo për popullin shqiptar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ