FSK dislokon një kontingjent në Maqedoninë e Veriut, tregon nivel të lartë të gatishmërisë

INA
INA

25 Maj, 2023

Forca e Sigurisë së Kosovës përmes një njoftimi për media, thotë se kontingjenti i saj i dislokuar në Republikën e Maqedonisë së Veriut tregon nivel të lartë të gatishmërisë.

“Kontingjenti i Forcës së Sigurisë së Kosovës i dislokuar në Republikën e Maqedonisë së Veriut, i atashuar në Task Forcën jug në batalionin shumëkombësh, ka realizuar operacionet e patrullimit në nivel togu duke përfshirë pika mobile të kontrollit, gjithashtu kanë vazhduar me operacione të mbrojtjes së kampit sipas skenarëve të përgatitura nga komanda më e lartë, me qëllim të testimit dhe gatishmërisë së trupave në ushtrim”, thuhet në njoftimin FSK-së.

Tutje thuhet në njoftim se ushtarakët e FSK-së janë duke treguar gatishmëri dhe performancë të lartë, në kryerjen e detyrave dhe ndërveprushmërisë me partnerët pjesëmarrës në ushtrimin ndërkombëtar “Defender Europe 23”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lajcak escobar kurti

Pesë kushte të Kosovës për Serbinë për dalje nga kriza, para caktimit të zgjedhjeve dhe draftit për asociacionin?

mickoski

Mickoski: Kryeministri i ardhshëm nuk do të jetë shqiptar

sali berisha

“Teksti është shkruar në Beograd”, thotë Berisha për propozimin e Ramës rreth Asociacionit

universiteti-i-tetoves-UT

Ja kandidatët për rektor të UT-së

keshilli-gjyqesos-

Zendeli u zgjodh nënkryetar i ri i Këshillit Gjyqësor në Maqedoni

mesi messi mls inter miami

Flet Messi: Ja pse nuk u ktheva te Barça

dimitar kovacevski

Takimi i liderëve: Kovaçevski thërret seanca urgjente të kryesisë së LSDM-së

351099416_815116843365836_1423051425088136347_n

Protestë për katastrofën ekologjike që po ndodh në sipërfaqet e Parkut Nacional të Mavrovës

rama-1-750x430-1

Rama: Shqipëria u ka dorëzuar krerëve evropianë draft për Asociacionin

INFO

NA NDIQ