Ftesë për promovim të tre librave të publicistit, PhD. Dashnim HEBIBI

ina-online
ina-online

12 Shtator, 2023

Asociacionit Qytetar ‘Bujanoci’ me seli në Zvicër dhe në përkrahje nga Instituti Shkencor Helvetik i Evropës Juglindore me qendër në Cyrih të Zvicrës, ju fton në promovimin e tre librave më të rinj, ribotim:

1. “VËSHTRIM PRESIDENCIAL MBI DIASPORËN SHQIPTARE”

2. “ATDHEU PORTATIV”

3. “LUGINA E PRESHEVËS PJESË E UNIT KOMBËTAR“

Mysafir special nga Kosova, do të jetë edhe recensenti i librave, z. Jeton Arifi, M.A. Drejtor në Agjencinë për Informim dhe Privatësi në Kosovë.

Të tre librat kanë temë diasporën shqiptare, në të cilët janë përfshirë shumë pesonaitete. Të pranishëm do të jenë edhe veprimtarë nga të gjitha trevat shqiptare.
Promovimi i librit do të përcillet edhe nga disa mediume. Prezenca juaj do ta nderoj autorin dhe këtë ngjarje kulturore.
Vendi: Schulhaus, Talgutstrasse 71, 8400 Winterthur
Koha: 14.00-16.00
Data: 17.09.2023 ( E diell)
Ju mirëspresim!
Këshilli organizativ, Asociacionit Qytetar ‘Bujanoci’ me seli në Zvicër
Për info: 079 265 17 77 ( autori)
Për info: Asociacioni Qytetar “Bujanoci”, tel:l 078 735 80 08

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

la casa de papel

Rikthehet “La Casa De Papel”, kur do të mund t’i shihni seritë e reja

Carshia-e-Shkupit

Shkupi mund Budva-n në Bruksel

armina nuraj

Reagon përfaqësuesja e shqiptarëve nga Sanxhaku: Nuk jam serbe, pse nuk po ma pranoni diplomën në Kosovë!

Ismet Vejseli

Tenori kumanovar Ismet Vejseli shpërblehet në Vjenë me çmimin “Silver Award”

Dioguardi vjosa osmani

Presidentja Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë, ish-kongresistin, Joe DioGuardi dhe aktivisten Shirley Cloyes DioGuardi

Norvegjia

Norvegjia është jetë për ballkanasit, ja sa janë rrogat dhe profesionet më të paguara?

Netflix

Bëhuni gati! “La Casa De Papel” rikthehet, seritë e reja do të shfaqen premierë në dhjetor në Netflix

dashnim hebibi

Në tre librat e rinj të Dashnim Hebibi, do të gjeni veten të pasqyruar në petk fisnikërie

policia italiane

Vritet me kaçavidë shqiptari në Itali, autor i ngjarjes një bashkatdhetar (FOTO)

INFO

NA NDIQ