Fulham futet në garë për Armando Brojën, por te Chelsea janë të vendosur ta mbajnë shqiptarin

ina-online
ina-online

29/11/2023

E ardhmja e Armando Brojës vazhdon të jetë e paqartë nëse do të mbetet te Chelsea apo do të largohet në afatin kalimtar të janarit.

Sulmuesi shqiptar është rikthyer në fushë pas një lëndimi të gjatë, derisa së fundmi është skuadra e Fulham që ka shprehur interesim për transferimin e tij.

Siç ka raportuar mediumi anglez The Standard, Fulham është në kërkim të një sulmuesi qendror dhe Armando Broja është në listën e dëshirave të tyre.

Edhe pse Broja nuk ka nisur asnjë ndeshje që nga tetori, ndikimi i tij në barazimin e fundit 4-4 me Manchester Cityn, ku fitoi një penallti vendimtare në minutën e fundit, ka nxjerrë në pah potencialin e tij.

Ylli shqiptar është i gatshëm të luftojë për një fanellë titullari te Chelsea me Nicolas Jackson, derisa edhe drejtuesit e klubit bardhekaltër nuk janë të gatshëm të heqin dorë nga Broja.

Por nuk është vetëm Fulhami skuadra që ka shprehur interesim për transferimin e reprezentuesit shqiptar, pasi për të interesim kanë shprehur edhe West Ham United, Napoli dhe AC Milan.

22-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar gjashtë ndeshje në total, derisa ka një gol dhe një asistim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

champions

UEFA prezanton Championsin e ri, më shumë ndeshje dhe spektakël

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Revolucion i thellë te Bayerni – vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Messi Mesi Inter Miami

Messi nën presion

vandijk2

Van Dajk: Liverpulli mbetet në garë për titull, përpos mungesave të mëdha

haland

VIDEO / Mjafton Erling Haland, Man. Siti ndalet pas Liverpullit

luka modric

Oferta e habitshme që pritet të marrë Luka Modric nga Real Madridi…

Modric-800x445

Luka Modriç refuzon Carlo Ancelotti

manchester-city

​City e mposht Brentfordin, Arsenali zbret në vendin e tretë

inter fiorentina

​Interi kalon në epërsi kundër Atletico Madridit

INFO

NA NDIQ