Fundjava me temperatura të larta në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

31/05/2024

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryejë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Pasdite në rajonet malore do të ketë kushte për shi të rrëmbyeshëm, njoftoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri 15, ndërsa ajo maksimale do të jetë prej 24 deri 31 gradë. Indeksi UV do të jetë 7.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Temperatura minimale do të bie deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 28 gradë.

Prej nesër nën ndikimin e rrymës ajrore jugore do të mbizotërojë mot me diell dhe gjithnjë e më i ngrohtë. Temperatura do të jetë në rritje, ndërsa gjatë fundjavës dhe në fillim të javës kryesisht në pjesët jugore do të ketë kushte për paraqitje të paqëndrueshmërisë së pasdites me shi të rrëmbyeshëm të përkohshëm të shoqëruar me bubullima, në disa vende proceset do të jenë edhe në lloj të motit të ligë të izoluar me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe kushte për breshër.

TË FUNDIT
35 minuta
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
37 minuta
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
1 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
1 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
2 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

ME TE LEXUARA

1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
18 orë
Stoilkoviçi, Fronti Europian thirrje VLEN-it të mos hyjë në Qeveri! Mickoski: Ministrat duhet të kenë qëndrime pro-maqedonase
3 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë
1 ditë
Buçkovski: Me Marrëveshjen e Ohrit u bëmë shembull pozitiv për ndërtimin e një shoqërie multietnike
18 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin
2 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari
1 ditë
Kush janë kompanitë farmaceutike në Maqedoninë e Veriut që qarkullojnë miliona euro
18 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski

LEXO MË SHUMË

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

INFO

NA NDIQ