Furia e një uragani! Shembet hoteli (VIDEO)

0

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash të larta, që kanë depërtuar thellë në tokë.

Më shumë se 60 persona, përfshi fëmijë, duhen nxjerrë me urgjencë nga një hotel i shembur në Jacksonville në kulmin e stuhisë, ndërkohë që shumë banorë të tjerë i neglizhuan urdhrat e evakuimit, duke u lutur tashmë për t’u shpëtuar.

Uragani shkaktoi një vrimë sa një top basketbolli në murin e hotelit “Triangle Motor Inn”, duke shkaktuar rrëzimin e disa blloqeve dhe çatisë, ndërkohë që disa banorë kanë ngecur ende në dhomat brenda.

BREAKING: Hurricane Florence hits land as a storm surge of TEN FEET swamps North Carolina

BREAKING: Hurricane Florence hits land as a storm surge of TEN FEET swamps North CarolinaFull story: https://dailym.ai/2p6piPT

Gepostet von Daily Mail am Freitag, 14. September 2018