Fusha e futbollit kthehet në arenë beteje në Turqi. Tifozët e Trabzonsporit përleshen me lojtarët e Fenerbahçes! (Video)

ina-online
ina-online

18/03/2024

Episod i ri fatkeq në futbollin turk. Fatkeqësisht nuk është i fundit. Në fillim të sezonit, kampionati u pezullua kur një president doli në fushë për të sulmuar arbitrin dhe tani gjërat kanë shkuar një hap më tej.

Kur lojtarët e Fenerbahçes po festonin fitoren në qendër të fushës, tifozët e Trabzonsporit vendosën të anashkalonin të gjithë sigurinë, duke krijuar një betejë brutale në fushë. Disa arritën të futeshin në dhomat e zhveshjes, por të tjerë nuk kishin zgjidhje tjetër veçse të mbroheshin.

Ndeshja kishte përfunduar 2-3, por tashmë ishte shumë e nxehtë gjatë rrjedhës së saj, pasi tifozët radikalë kishin hedhur disa sende në fushë. Ajo që nuk mund të imagjinohej është se do të krijohej një kaos i tillë.

Osayi, një nga ata futbollistë që mbetën në fushë, e rrëzoi njërin tifozët me grusht dhe kur ishte në tokë donte të vazhdonte ta godiste, duke u ndalur nga sigurimi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ