VMRO-ja e Georgievskit me fushatë: Dëgjoni muzikë maqedone, mbro identitetin maqedonas! (FOTO)

ina-online
ina-online

06/01/2024

Me rastin e festave të Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve, bilborde të partisë politike VMRO-Partia Popullore u shfaqën në disa lokacione rreth Shkupit.

Por në billborde nuk ka asnjë ofertë politike, një lloj slogani të ri, por ka thirrje për të dëgjuar muzikë maqedonase.

“Dëgjo muzikë maqedonase! Mbroni identitetin maqedonas!”, është mesazhi në billbordet e VMRO-Popullore, themelues dhe president nderi i së cilës është ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE-së, Ljubço Georgievski.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ