Futbolli gjerman në zi! Pas Beckenbauer, ndërron jetë edhe legjenda Andreas Brehme

ina-online
ina-online

20/02/2024

Legjenda e Futbollit gjerman, Andrea Brehme, ka ndërruar jetë në moshën 63-vjeçare.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat e huaja, sipas të cilave, Brehme dyshohet se vdiq nga një arrest kardiak gjatë natës në Mynih.

Ai u dërgua me urgjencë në klinikën në Ziemssenstrasse pranë banesës së tij, por çdo ndihmë erdhi shumë vonë për të.

Brehme u shpallet kampion bote me Gjermaninë në 1990. Në karrierën e tij ka luajtur për ekipe si Bayern Munich, Inter etj.

Në fillim të këtij viti, ai u prek thellë nga vdekja e mikut dhe mentorit të tij Franz Beckenbauer.

Brehme ka lënë pas partneren e tij Susanne Schaefer dhe dy djem të rritur nga martesa me Pilarin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ