Futbolli nuk njeh miq, Ronaldo shkarkon Baptista nga posti i trajnerit (FOTO)

INA
INA

09/11/2023

Ronaldo Nazario da Lima Ronaldo, pronari i klubit të futbollit Real Valladolid, ka shkarkuar trajnerin Julio Baptista, me të cilin përndryshe janë miq të mirë, ndërsa ia drejtonte ekipin B të këtij klubi.

Pas deklaratave kontroverse të brazilianit dhe pas një humbjeje tjetër pas së cilës Valladolid B arriti në zonën e rënies në kategorinë e katërt, pati një ndërprerje bashkëpunimi.

Baptista kritikoi drejtuesit e klubit për shkak të futbollistëve që stërviten çdo ditë me ekipin e parë dhe luajnë për ekipin e dytë. Kjo, së bashku me rezultatet e këqija, solli vendimin për shkarkim.

Baptista, një mik personal i Ronald Nazario, është një fans i madh i bashkëkombasit të tij, por pas kritikave iu desh të largohej nga klubi me të gjithë stafin e trajnerëve.

Valladolid njoftoi se zëvendësuesi i tij është Alvaro Rubio, ish-kapiteni i klubit, i cili është pjesë e stafit të ekipit të parë që nga viti 2017.

Julio Baptista luajti për shumë klube në karrierën e tij si Real Madrid, Arsenal, Roma dhe Sevilla.

Ai luajti 47 ndeshje për kombëtaren braziliane dhe fitoi dy tituj të Copa America.

Pas karrierës së tij si lojtar, ai iu përkushtua trajnerit dhe që nga viti 2019 është trajner në ekipet e të rinjve dhe B të Valladolidit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ