Futbollistët me notën më të lartë, Shqipërinë e përfaqëson…

Picture of INA
INA

14/06/2024

Faqja e specializuar e statistikave “Sofa Score” ka publikuar një të dhënë tepër interesante për sa i përket futbollistëve me vlerësimin më të lartë në kombëtaret përkatëse të Grupit B ku bën pjesë edhe Shqipëria.

Interesant është fakti se lojtari me notën më të lartë për sa i përket paraqitjeve të parë në sezonin që sapo lamë pas me klubet, te kombëtarja e Shqipërisë rezulton Taulant Seferi me notën 7.33.

27-vjeçari që aktivizohet te Bani Yas në Emiratet e Bashkuara Arabe, shënoi 11 gola si dhe regjistroi 5 asiste. Kroacia përfaqësohet nga Brozoviç i Al Nassr, që vlerësohet me 7.67. Lojtari me notën më të lartë te Italia është Dimarko, 7.35, ndërsa te Spanja, Rodri me 8.01.

TË FUNDIT
10 orë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
10 orë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
10 orë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
10 orë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
10 orë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër

ME TE LEXUARA

10 orë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
10 orë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
10 orë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
10 orë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
1 ditë
Granit Xhaka pjesë e listës favorite për ta fituar Topin e Artë

LEXO MË SHUMË

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

dani olmo

Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…

belingam anglia

Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe

Roma-1

Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm

ten hag manchester united

Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër

kombetarja-kuq-e-zi

Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji

Mbappe

Mbappe: Kam fjetur shumë vite duke ëndërruar për Real Madridin dhe tani… është realitet

southgate

Gareth Southgate nuk do të jetë trajner i Anglisë, jep dorëheqjen

mbape real

Mbappe sot do të prezantohet si futbollist i Real Madridit

INFO

NA NDIQ