Futbollisti shqiptar shkëlqen në Suedi, shënon dy gola ndaj Malmo-s

ina-online
ina-online

4 Shtator, 2023

Futbollisti shqiptar, Arbnor Muçolli po kalon një moment mjaft të mirë dhe pas transferimit në Suedi, duket se ka arritur formën perfekte. Pas golit të shënuar javën e shkuar, Muçolli ka shënuar edhe dy gola të tjerë ndaj Malmos.

Në pjesën e parë, ai ishte vendimtar me dy golat e shënuar duke i dhënë avantazhin 0-2 skuadrës së Goteborgut. Golin e parë e ka realizuar pas një harkimi në zonë, duke gjetur cepin teksa goli i dytë ka qenë një kryevepër.

Muçolli u shërbye në mesfushë nga shokët e skuadrës dhe ka avancuar deri në zonë, aty ku pasi ka dribluar me finte kundërshtarin, ka gjetur cepin e portës duke shënuar golin e dytë personal dhe të dytin për skuadrën e tij.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-10-02-11-38-48-145-edit_com.facebook.orca

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

INFO

NA NDIQ